Pišlík

Už jako kluk měl vztah ke dřevu, rád si vyřezával lodičky a autíčka a dost času trávil v tátově dílně. Když o několik let později pozoroval vlastní děti, jak si hrají, vzpomněl si na svůj dávný svět a na domácím soustruhu pro ně vyrobil pišlika. „To je pišlik,“ řekl jsem. A děti si ho vzaly. 

Často jsme o pišlicích mluvili, na procházkách, při jízdě autem. Syna velmi zajímalo, jak se vyrábí jiná dřevěná auta a kritizoval jejich nedostatky, hlavně uložení kol. Projevoval obrovskou chuť vyrobit autíčko, které by bylo ve všech směrech perfektní. 

A tak se do toho pustili. S designem jim zásadně pomohla výtvarnice Zdenka Morávková. S řešením odborného opracování dřeva a spojování mechanických součástí autíčka jsme šli pro radu za truhlářem a řezbářem Dušanem Ingrem. Dušan se také zakrátko nadchl pro myšlenku perfektního dřevěného auta. Jeho řezbářské zkušenosti, smysl pro detail a výtvarné cítění byly pro vývoj vozu silným impulzem. V jeho dílně našli výborné zázemí. Pišlická automobilka byla na světě!